List do Magdy z Warszawy oraz dzieci i wychowawców zainteresowanych przyjazdem do Krainy Ortofrajdy

Gdańsk 15.02.2002
Ahoj Miła Magdo!

Ahoj, bo to nasze ortofrajdkowo - żeglarskie pozdrowienie... W Krainie Ortofrajdy mamy też jacht i jesteśmy żeglarzami, wszystko więc jest chyba jasne... Oczywiście zapraszamy do nas serdecznie całą Waszą klasę wraz z wychowawcami i rodzicami, bo w takim właśnie składzie najczęściej przybywają do nas szkolne wycieczki.

Założyliśmy K.O D... Klub Odkrywców Ortofrajdy, zostanie powołany z osób które odkryły naszą Krainę. Masz nominację do tego Klubu. W najbliższym czasie aktywujemy działalność na stronach Internetowych. Nasi odkrywcy, którzy wyślą swoje zdjęcie oraz wierszyk lub dyktando, napisane w kolorach Ortofrajdy zostaną tam umieszczeni. Wezmą też udział w losowaniach kolorowych prezentów.

A teraz do rzeczy - Kraina Ortofrajdy to niezwykłe uroczysko położone z dala od zabudowań i czegoś co mogłoby przypominać miasto i szkołę. Przybywające tu wycieczki gościmy przez kilka godzin. W programie jest spotkanie ze znanym pisarzem, marynistą i autorem systemu dydaktycznego Kolorowa Ortografia ORTOFRAJDA p. Lesławem Furmagą oraz cała gama ortofrajdkowych gier i zabaw. Goście otrzymują płytę CD ze zdjęciami i filmem dokumentującą ich pobyt u Ortofrajdka, zaś aktywnie uczestniczący w zajęciach pedagodzy wyjeżdżają do domu z zaświadczeniami wystawionymi przez autora o ich kompetencjach i uprawnieniach w dziedzinie nauczania ortografii poprzez zabawę. W lecie dodajemy do tego uroki tutejszych plaż morskich i Zalewu Wiślanego. Jest też pieczenie kiełbasek na rożnie lub wędzenie smakowitych ryb. Wszystko jest znacznie tańsze niż w Trójmieście, do którego można wybrać się na wycieczkę. Polecamy też wypady do Krynicy Morskiej, Fromborka, Kadyn i rezerwatu kormoranów. Cena spotkania w Krainie Ortofrajdy (gry, zabawy, krótki kurs malowanych dyktand, ortomozajek, płyta CD ze zbiorem około 100 zdjęć w formacie cyfrowym i filmem - 30 zł od osoby. Dodatkowo klasa w ramach promocji otrzymuje kasetę video. Natomiast ceny noclegów wraz z jedzeniem kształtują się od 30 zł za jedną dobę. Polecamy stroną Internetową www.promyk.mierzeja.pl w Sztutowie - niedaleko Mierzei Wiślanej i Łaszki. Tam jest więcej informacji o cenach.

Ahoj, czuwaj, cześć !
Przesyłamy z Ortofrajdy bajecznie kolorowe pozdrowienia dla całej Klasy, Nauczycieli i Rodziców.


Gdzie mogę nabyć grę komputerową Ortofrajda - pyta Agnieszka z Łodzi?

Gra oprócz sprzedaży wysyłkowej (formularz zamówienia) będzie dostępna u Przyjaciół Ortofrajdy. Obejrzyj mapę tam podane są adresy. Gra jest już dostępna na Zamku w Radzyniu Chełminskim. Aktualnie organizowane są punkty sprzedaży w innych miejscach o których na bieżąco będziemy informować w Internecie.


Pani Elżbieta z Krakowa pyta o możliwość zakupu Kolorowych Dyktand.

Kolorowe dyktanda są aktualnie w sprzedaży tylko w pakiecie z grą komputerową. Po zebraniu kompletu zamówień dyktanda będą dostępne w punktach sprzedaży (Mapa Przyjaciół) oraz w sprzedaży wysyłkowej.


Adam pyta czy w sprzedaży jest jeszcze zestaw promocyjny?

Tylko mini pakiet w cenie 79 zł plus 8 zł 50 gr koszty wysyłki.


Pani Beata z Gliwic
Jestem nauczycielem nauczania zintegrowanego. Bardzo zainteresował mnie sposób nauczania - Kolorowa Ortografia. Chciałabym wprowadzić tę metodę do mojej pracy z dziećmi. Proszę o podanie mi tytułów i cen, pozycji metodycznych i dydaktycznych do nauki KO. Dziękuję, pozdrawiam. Beata.


Aktualnie w sprzedaży jest Pamięciowo Wzrokowy Słownik Ortofrajda oraz krajobrazowa gra komputerowa Ortofrajda. W skład pakietu wchodzą kolorowe dyktanda oraz minisłownik Ortofrajdy. Więcej informacji na stronie ortozabawy.


Mirek ze Szczecina pyta czy są już dostępne filmy wideo z Ortofrajdkiem?

Przykro nam ale na razie nie ma.