- - -  powrót  - - -

W dniu 8.04.2003 r. na spotkanie z Ortofrajdą w Ośrodku Wypoczynkowym Promyk w Sztutowie, przyjechały, pani Karolina Witkowska i Danuta Bartnik z klasą Ia i IIIa ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Elblągu. Z murami tej szkoły łączą mnie lata dzieciństwa. Będąc dzieckiem dysortograficznym i dyslektykiem nie zawsze mile wspominam naukę języka polskiego. Działo się to wiele lat temu.
Ten fakt stał się przyczyną, że podjąłem współpracę z Lesławem Furmagą. Dlatego powstała Kraina Ortofrajdy oraz pakiet dydaktyczny. Jestem pełen uznania dla pedagogów z wyobraźnią poszukujących nowych, skutecznych metod nauczania.
Z niekłamaną przyjemnością podczas tej naszej nauki, fotografowałem dzisiaj roześmiane dziecięce buzie. Naszły mnie również wspomnienia, refleksje. Szkoda że wielu pedagogów nie rozumie, z jakimi problemami borykają się uczone nieskutecznymi metodami dzieci. Cóż, z reguły wykładowcami języka polskiego zostają "uczniowie" którzy nie mieli tego typu trudności, a więc nie potrafią zidentyfikować się z kłopotami swoich wychowanków. A przecież nauka trudnych zasad polskiej pisowni może stać się interesującym, rozwijającym wiele zmysłów zajęciem, bo przecież z „Ortofrajdą jasna sprawa, ortografia to zabawa". Przesyłam serdeczne pozdrowienia dla dyrekcji i pedagogów ze szkoły nr 16 w Elblągu.
Z okazji spotkania z Ortofrajdą dla dzieci oraz wychowawców z tej szkoły przygotowałem małą niespodziankę.

Roman Janiec.


Uwaga, w ofercie dla chętnych:
1. 130 pamiątkowych zdjęć zapisanych na płycie CD wraz z wersją demo gry komputerowej oraz pełną informacją
o systemie dydaktycznym Ortofrajda. Cena płyty CD z bonifikatą 2 zł: 10 zł
2. Pamiątkowe zdjęcia ze spotkań z Ortofrajdą - format A3 (297 x 420 mm). Niespodzianka!

Klikając na zdjęcie uzyskujemy powiększenie

       

       

       

       

       

       

       

       - - -  powrót  - - -