8 maja 2003 - turniej Ortofrajdy w Samorządowej Szkole Podstawowej w Orlu

Tylko pogratulować pani dyrektor Beacie Grzenkowicz i pedagogom Samorządowej Szkoły Podstawowej w Orlu... Otóż są szkoły, często poza wielkimi miastami, które inicjatywą nauczycieli i wynikami nauczania wręcz dystansują zdawałoby się wzorcowe szkoły wielkomiejskie. Trudna polska ortografia w nauczaniu początkowym, a także późniejszym sprawiała i sprawia kłopoty wielu dzieciom, niezależnie od ich uzdolnień.
Od czasu zaistnienia zaleconego obecnie przez MENiS systemu dydaktycznego Ortofrajda w wielu szkołach naukę ortografii wzbogacono o autentyczne zabawy przy pomocy pokolorowanych ortogramów. Jedną z przodujących szkół w tym zakresie w kraju jest piękna Samorządowa Szkoła Podstawowa w Orlu - niewielkiej miejscowości na Pomorzu. W placówce tej w wyniku kilkuletniej już pracy zespołu pedagogicznego uczyniono dzieciom z ortografii wspaniałą zabawę. Ukoronowaniem kolejnego jej etapu jest międzyszkolny turniej Ortofrajdy, który odbył się 8 maja 2003r.
Patrzymy na radosne i pełne emocji buzie dzieci bawiących się ortografią w Orlu. Ci uczniowie nie będą się bać już rz, ż, ó, u, ch i h. Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć z turnieju, które niewątpliwie przekonają Państwa do hasła: „Z Ortofrajdą jasna sprawa - ortografia to zabawa”, jak również konieczności stosowania tej metody dydaktycznej na szeroką skalę i sensowności organizacji turniejów Ortofrajdy.Uwaga, w ofercie dla chętnych:
1. Pamiątkowe zdjęcia zapisanych na płycie CD wraz z wersją demo gry komputerowej oraz pełną informacją
o systemie dydaktycznym Ortofrajda. Cena płyty CD: 12 zł
2. Pamiątkowe zdjęcia ze spotkań z Ortofrajdą - format A3 (297 x 420 mm).

Klikając na zdjęcie uzyskujemy powiększenie

       

       

       

       

       

       

       

       - - -  powrót  - - -