- - -  powrót  - - -

22 marca 2005 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Koronowie odbyło się spotkanie informacyjne nt. konkursu "Wielkie Malowanie Ortografii".

          W imieniu uczestników spotkania z "Ortofrajdą" i własnym chciałabym serdecznie podziękować przedstawicielom Pomorskiego Studia Wdrożeń Dydaktycznych, a w szczególności Panom Romanowi Janiec i Tadeuszowi Romaniukowi za przybliżenie nam praktykom metody bezstresowej nauki ortografii. Spotkanie, które odbyło się 15 marca 2005 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Koronowie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Wzięły w nim udział 82 osoby: z terenu gminy Koronowo (SP Wierzchucin Królewski, SP Wtelno, SP Łąsko Wielkie, SP Buszkowo, SP Sitowiec, SP Witoldowi, SP Mąkowarsko, SP nr 2 Koronowo, Przedszkola Samorządowego Koronowo, pracownicy Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Koronowie) jak i z innych sąsiadujących gmin: ZS Lubiewo, SP Wielki Mędromierz, SP Pruszcz, SP Borówko, SP Serock. Ponadto uczestnikami były osoby zrzeszone w Stowarzyszeniu Przyjaciół Ziemi Koronowskiej oraz studenci z Akademii Bydgoskiej.
           Ciekawym elementem spotkania była prezentacja fragmentu metody stosowanej w Ortofrajdzie, w której uczestniczyli uczniowie klasy III e wraz z wychowawczynią Panią Magdaleną Szwajca. Zadania stawiane przez prowadzącego do wykonania okazały się dla dzieci bardzo interesujące i zachęcały do dalszego podejmowania działań. Obserwując dzieci zauważyłam radość, ciekawość oraz ogromne zainteresowanie nową metodą nauczania ortografii, chociaż niektóre sformułowania kierowane do dzieci brzmiały zbyt naukowo (zwrot typu: wizualizacja, percepcja).
          Jestem przekonana, że spotkanie spełniło oczekiwania uczestników i być może skłoniło do podjęcia współpracy z autorem. Dało inne spojrzenie na ortografię i wyzwoliło wśród nauczycieli chęć pracy z wykorzystaniem metod Ortofrajdy.
          Podziękowanie przesyłam wraz z życzeniami dalszych sukcesów w pracy zawodowej.
Danuta Polasik doradca metodyczny          

- - - Pokaz slajdów - - -

01.JPG
 
02.JPG
03.JPG
04.JPG
05.JPG
06.JPG
07.JPG
08.JPG
09.JPG
10.JPG
11.JPG
12.JPG
13.JPG 14.JPG
15.JPG
16.JPG
17.JPG
18.JPG


   
    Foto: T.R.

- - - Pokaz slajdów - - -

- - -  powrót  - - -