- - -  powrót  - - -

18.11.2005 - Odbyło się spotkanie infromacyjne w Szkole Podstawowej nr 10 w Jeleniej Górze.

- - - Program spotkania - - -

- - - Pokaz slajdów - - -

www.media-art.prv.pl
___________http://www.sp10.xon.pl

18 listopada w SP nr 10 w Jeleniej Górze odbyło się spotkanie informacyjne połączone z prezentacją Ortofrajdy. Na zaproszenie pani Joanny Stelmach, w śnieżny zimowy dzień, do SP nr 10 przybyło blisko 190 osób z Jeleniej Góry i okolic. Zainteresowanie metodą przeszło najśmielsze oczekiwania.
Wśród gości znaleźli się nauczyciele kształcenia zintegrowanego, poloniści, nauczyciele świetlic, terapeuci, osoby pracujące z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych i rodzice. Większość z nich zetknęła się z tą alternatywną, bezstresową metodą nauki ortografii po raz pierwszy. Dużym zainteresowaniem cieszyła się szczególnie część spotkania, w czasie której nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 1 we Wschowie – pani Dorota Kokoszka pracowała z uczniami z klasy Vc i d z SP10 w Jeleniej Górze.
Zebrani mogli obejrzeć indywidualną i grupową pracę z uczniami, poznać pomoce wykorzystywane na takich zajęciach i przekonać się naocznie z jakim zapałem i chęcią dzieci „kolorowały” dyktanda. Pani Dorota Kokoszka podzieliła się ze wszystkimi uczestnikami spotkania swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami wynikającymi z pracy MKO. Udostępniła również do wglądu swój warsztat pracy. Znalazł się czas na rozmowę z dziećmi i wymianę opinii wśród nauczycieli.
Fakt, iż duża grupa nauczycieli pozostała jeszcze długo po części oficjalnej, aby uzyskać dodatkowe informacje od prowadzącego spotkanie pana Romana Jańca z PSWD, świadczy o tym, że po jeleniogórskim spotkaniu KPO zyskał nowych przyjaciół, a w szkołach w Jeleniej Górze dzieci ortografii będą się uczyły w towarzystwie wesołego pajacyka Ortofrajdka.


Joanna Stelmach


01.JPG
02.JPG
03.JPG
04.JPG
05.JPG
06.JPG
07.JPG
08.JPG
09.JPG
10.JPG
11.JPG
12.JPG
13.JPG
14.JPG
15.JPG
16.JPG
17.JPG
18.JPG


22.JPG
23.JPG
23.JPG
   
Foto: Roman & Irena Janiec
- - - Pokaz slajdów - - -

- - -  powrót  - - -