- - -  powrót  - - -

23.03.2006 spotkanie z Ortofrajdą w Domu Kultury w Środzie Śląskiej

POWIATOWY OŚRODEK EDUKACJI Z ORTOFRAJDĄ

Z inicjatywy Powiatowego Ośrodka Edukacji w Środzie Śląskiej i przy współpracy Pomorskiego Studia Wdrożeń Dydaktycznych z Gdańska dnia 23 marca 2006 roku odbyła się prezentacja metody dydaktycznej Ortofrajda. Na zaproszenie dyrektora Powiatowego Ośrodka Edukacji Haliny Wurszt w piękny marcowy dzień do Domu Kultury w Środzie Śląskiej przybyło bardzo wielu zainteresowanych dyrektorów szkół, nauczycieli z nauczania zintegrowanego i polonistów klas IV - VI, pedagogów, psychologów, rodziców oraz oczywiście dzieci.
Zainteresowanie metodą było bardzo ogromne. Większość gości zetknęła się z tą bezstresową nauką ortografii po raz pierwszy. Zaproszona Pani Małgorzata Martka dyrektor Szkoły Podstawowej w Mieczkowie przyjechała z całym gronem pedagogicznym szkoły i grupą uczniów z klas II - VI. Uczniowie ci brali udział w pokazowych zajęciach wprowadzających zabawową metodę. Prowadząca zajęcia z dziećmi Pani Dorota Kokoszka nauczyciel Szkoły Podstawowej z Wschowy również do zabawy zaangażowała dzieci, które przybyły na spotkanie z rodzicami.
Pan Roman Janiec autor projektu edukacyjnego "Wielkie Malowanie Ortografii" zapoznał zaproszonych gości z informacjami o ogólnopolskiej akcji społecznej "Wielkie Malowaie Ortografii".
Zaproszeni goście oglądali indywidualną i grupową pracę z uczniami, poznali wykorzystywane pomoce, piosenki oraz Krainę Orofrajdy w której można organizować Zielone Szkoły i doskonalenie zainteresowanych nauczycieli.
W trakcie spotkania znalazł się czas na rozmowę z dziećmi i wymianę opinii z nauczycielami oraz zainteresowani mogli zakupić program komputerowy i materiały informacyjne.
Wesołe towarzystwo Ortofrajdka już obecnie towarzyszy uczniom i nauczycielom w wielu szkołach podstawowych, a nawet zrodził się pomysł jego towarzystwa w powiatowym konkursie ortograficznym.
Dyrektor Powiatowego Ośrodka Edukacji w Środzie Śląskiej serdecznie dziękuje Panu Romanowi Janiec za współpracę, za pomoc w zorganizowaniu konferencji metodycznej, Pani Dorocie Kokoszka za przeprowadzone zajęcia, za ciepło, za otwartość dalszej współpracy, Pani Irenie Janiec za zaufanie i sprawy organizacyjne.
Bardzo gorące podziękowania Pani Elżbiecie Sołtys Dyrektor Domu Kultury w Środzie Śląskiej, wszystkim Paniom, Panom Domu Kultury, których pomysł, praca i pomoc wzbogaciły, uatrakcyjniły spotkanie z Ortofrajdą.


Dyrektor Powiatowego Ośrodka Edukacji w Środzie Śląskiej

Halina Wurszt

- - - Program spotkania - - -

- - - Pokaz slajdów - - -

01.JPG
02.JPG
03.JPG
04.JPG
05.JPG
06.JPG
07.JPG
08.JPG
09.JPG
10.JPG
11.JPG
12.JPG
13.JPG
14.JPG
15.JPG
16.JPG
17.JPG
18.JPG


22.JPG
23.JPG
024.JPG
22.JPG
23.JPG
024.JPG
Foto: Roman & Irena Janiec

- - - Pokaz slajdów - - -

- - -  powrót  - - -